آموزش موسيقي ارف به كودكان در آموزشگاه موسيقي سخن

sdcvsd

آموزش ساز بلز و زايلوفن به كودكان

استاد الهام عطالو مدرس موسيقي كودكان در آموزشگاه موسيقي سخن

استاد الهام عطالو مدرس موسيقي كودك در آموزشگاه موسيقي سخن


آموزش گيتار به بچه ها در آموزشگاه موسيقي سخن

آموزش موسيقي به كودكان و نوجوانان در آموزشگاه موسيقي سخن

آموزشگاه موسيقي سخن ، تخصصي ترين و حرفه اي ترين مركز آموزش مباني موسيقي ، نوازندگي و خوانندگي به كودكان و نوجوانان

   آموزش موسيقي كودكان (ارف)

   آموزش موسيقي به كودكان و نوجوانان در آموزشگاه موسيقي سخن بر اساس متد ارف صورت ميگيرد. متد آموزش موسقي ارف به كودكان ابتكار كارل ارف موسيقيدان آلمانيست كه در سراسر جهان براي آموزش مباني موسيقي به كودكان مورد استفاده قرار ميگيرد. در متد اُرف عناصری مثل بیان،آواز، ریتم و حرکت مبنا قرار می گیرند که با گرایش به موسیقی ،نمایش وحرکت به صورت تجربی ، توانائی های ذهنی و جسمی، مهارت های شنیداری و رفتاری کودکان،ذوق تشخیص موسیقی و زیبائی شناسی آنها را تقویت می کند و از طریق استفاده از سازهای بسیار ساده از نظر ساختمان و طرز اجرا، استعداد کودکان را پرورش می دهد.

   در اين متد كودكان بسيار كم سن (3 تا 7 سال) از طريق بازي ها و اشعار كودكانه با مباني موسيقي ، ريتم و وزن ،‌ نت خواني و ملودي آشنا ميشوند و از طريق سازهاي ساده ي بادي و كوبه اي مخصوص كودكان مانند فلوت ريكوردر ، بلز ، زايلوفون ، متالوفون ، پركاشن ارف و ... نوازندگي را آغاز ميكنند.

   در آموزشگاه موسيقي سخن آموزش موسيقي ارف به كودكان توسط استاد الهام عطالو دانشجوی موسیقی نوازندگی ساز جهانی انجام ميشود.

   آموزشگاه موسيقي سخن سالانه دو بار اقدام به برگزاري جشن واره هاي موسيقي مينمايد كه در آن كودكان دوره ي ارف در يكي از سالن هاي معتبر ، بزرگ و استاندارد كشور در حضور تماشاچيان به اجراي برنامه مي‌پردازند و براي اجراهاي حرفه اي در آينده آماده ميشوند.

مزاياي دوره ارف :

 • آشنايي كودكان با مباني موسيقي و نت خواني

 • ايجاد انگيزه براي فراگيري حرفه اي موسيقي

 • افزايش خلاقيت ذهني و قدرت فراگيري

 • افزايش توانايي بدني و هماهنگي اندام با ذهن

 • افزايش توانايي انجام كار گروهي

 • افزايش حافظه و تمركز

 • پرورش ذائقه و سليقه ي موسيقيايي

 

   مشاوره جهت انتخاب ساز تخصصي كودكان

معمولاً انتخاب ساز براي كودكان توسط والدين و بر اساس سليقه ي آنها صورت ميگيرد در صورتي كه انتخاب ساز مناسب براي كودكان و نوجوانان بايستي توسط كارشناسان موسيقي و بر اساس بررسي مجموعه اي از توانايي هاي جسمي و ذهني و همچنين علاقه ي كودكان صورت بگيرد.به عنوان مثال فرم انگشتان و ميزان كشيدگي آنها از عوامل بسيار تاثير گذار در ميزان موفقيت يك نوازنده در آينده خواهد بود.

در آموزشگاه موسيقي سخن ارزيابي و مشاوره رايگاه جهت انتخاب ساز مناسب كودكان شما توسط اساتيد برجسته و كارشناسان موسيقي صورت ميگيرد و در نهايت ميتوانيد بر اساس سليقه خود يا فرزندتان  از بين سازهاي پيشنهادي يكي را انتخاب كنيد و شاهد پيشرفت سريع تر فرزند خود باشيد.
 

   آموزش تخصصي نوازندگي سازهاي ايراني به كودكان

 • آموزش ساز تار به كودكان و نوجوانان توسط استاد عليرضا اصغري

 • آموزش ساز تمبك به كودكان و نوجوانان توسط استاد كامران يعقوبي

 • آموزش ساز سه تار به كودكان و نوجوانان توسط استاد عليرضا اصغري

 • آموزش ساز كمانچه به كودكان و نوجوانان توسط استاد حميدرضا آفريده

 • آموزش ساز عود (بربط) به كودكان و نوجوانان توسط استاد عليرضا اصغري

 • تدريس ساز تنبور به كودكان  و نوجوانان توسط استاد بهزاد مظفري

 • تدريس ساز دف به كودكان  و نوجوانان توسط استاد امير حسين تات

 

   آموزش تخصصي نوازندگي سازهاي جهاني به كودكان

 • آموزش ساز پيانو به كودكان و نوجوانان توسط استاد مژگان فرامرزي

 • آموزش ساز كاخن و هنگ دارم به كودكان و نوجوانان توسط استاد امير حسين تات

 • آموزش سلفژ به كودكان و نوجوانان توسط استاد پيمان جوينده پور

 • آموزش بلز ، فلوت و ارف به کودکان و نوجوانان توسط استاد مهرناز صدقی

   برگزاري كنسرت هاي هنرجويي براي كودكان

آموزشگاه موسيقي سخن سالانه دو بار اقدام به برگزاري كنسرت هاي هنرجويي در سالن هاي بزرگ و معتبر كشور مينمايد. هنرجويان با سطوح مختلف توانايي در نوازندگي با صلاحديد و راهنمايي استاد خود قطعه اي را انتخاب كرده و پس از چند ماه تمرين انفرادي و گروه زير نظر اساتيد آموزشگاه براي اجرا آماده مي شوند و در روز كنسرت هنرجويي قطعه مورد نظر را روي سن و در حضور چند صد نفر تماشاچي اجرا ميكنند. تجربه نشان داده است كه اين اجرا هاي رسمي علاوه بر بالابردن سطح اعتماد به نفس هنجويان باعث پيشرفت فوق العاده هنرجويان مي شود و انگيزه فراگيري و تمرين را در آنها تا چند برابر افزايش ميدهد و به علاوه از سنين پايين به يك رزومه پر بار در اجراهاي سالني براي كودكان و نوجوانان تبديل ميشود.

اجراهاي گروهي و شركت در كلاسهاي گروه نوازي روحيه كار گروهي بچه ها را بالا برده توانايي نوازندگي ساز در هماهنگي با ديگران را افزايش ميدهد. در اكثر كشور هاي پيشرفته دنيا فراگيري نوازندگي ساز و اجرا در گروه هاي بزرگ بخشي مهم از دروس مدرسه ي كودكان را تشكيل ميدهد كه با توجه به عدم وجود چنين دوره هاي در مدارس كشور ما آموزش موسيقي و گروه نوازي در آموزشگاه هاي خصوصي به كودكان بيسار توصيه مي شود.

 


مطالعه مقاله "موسیقی و نقش آن در تربیت و اعتماد به نفس کودکان" به قلم آرزو نوعی
 


 

 

كارگاه نمايش موسيقايى

 آغاز ثبت اولين دوره آموزش تئاتر موزيكال در آموزشگاه موسيقى سخن

آموزشگاه موسيقى سخن قصد دارد مجموعه فعاليتهاى نمايش موزيكال را با همكارى آموزشگاه موسيقى سروستان و گروه نمايش دختر قهرمان، براى سنين ۵ الى ١٤ سال برگزار كند.

توضیح کارگاه:
اين كارگاه آموزشی به شیوه مشارکتی میان کودک و مربی شکل میگیرد، به این معنی که ایده‌ی اولیه با هنرجویان مطرح می‌شود. آن ایده توسط بچه‌ها بسط و گسترش پیدا می‌کند و کم‌کم فرازها و فرودهای داستان شکل می‌گیرد و شخصیت‌ها وارد داستان می‌شوند.
مربی براساس ایده‌ها و شخصیت‌های داستانی شکل گرفته نمایشنامه‌ را می‌نویسد و آن را با بچه‌ها ویرایش می‌کند تا به نسخه نهایی خود رسیده سپس بخش عملی نمایش آغاز شود. در این بخش به اتودهای نمایشی، شیوه‌های بازیگری و شخصیت‌پردازی، کارگردانی و ... پرداخته می‌شود تا در نهایت نمایش به پایان خود نزدیک شود.
در بخش موسیقایی، بنابر اهمیت ریتم، به دو شیوه درک ریتم انجام می‌شود. نخست از راه گروه سازهای کوبه‌ای و خودصدا و دوم از راه گروه بدن_صدا (بادی‌پرکاشن) وزن و ریتم به بچه‌ها اموزش داده می‌شود و قادر خواهند بود پیچیده‌ترین ریتمهای موسیقی را با روشی ساده و گروه‌محور اجرا کنند.
آواز بخش دیگری از تمرینات است که با شکل گیری اشعار نمایشنامه و آهنگسازی‌ای که بر روی انها صورت می‌گیرد بچه‌ها به صورت گروهی، و در برخی موارد به نسبت نقشهای نمایشی، به صورت فردی به خوانش آواز می‌پردازند.
از کودکانی که توانایی در نواختن ساز دارند در بخش نوازندگی استفاده خواهد شد. نتیجه‌ی تمامی تمرینات به بخش عملی نمایش وارد شده و کم‌کم نمایش موسیقایی شکل می‌گیرد و توسط کودکان به روی صحنه‌ی نمایش می‌رود.

كارگاه نمايش موسيقايى

 

كارگاه نمايش موسيقايى

كارگاه نمايش موسيقايى

 

كارگاه نمايش موسيقايى 

كارگاه نمايش موسيقايى

 

اهداف گروه:


مهمترین شاخصه ای که گروه را به اهداف مورد نظر هدایت می‌کند کار گروهی، ادراک جمعی، نقش‌پذیری در گروه و مسئولیت‌پذیری است. كودكان در اين کارگاه به ادراک جمعی می‌رسند. مى‌آموزند چگونه اشتباهات لحظه‌اى را مدیریت كنند و چگونه و در چه شرایطی به یکدیگر کمک کنند. پرورش عزت‌نفس در کودکان آنها را به دنبال یافتن راه حل مشکلات سوق می‌دهد.
اجرای صحنه‌ای برای کودکان هدف نیست بلکه اجرا، موقعیتی را فراهم می‌کند برای تجربه کردن و رویارویی با بخشی از واقعیت‌های زندگی به شیوه‌ای کودکانه.

بخشی از مفاهیمی که در این کارگاه وجود دارند:
۱. درک مفهوم ریتم و ارائه‌ی آن از طریق اعضای بدن و هر وسیله‌ی صداساز بصورت گروهی
۲. آشنایی با ظرافتهای موسیقی‌های ایرانی و پرورش گوش موسیقایی کودکان
۳. داستان‌نویسی بصورت گروهی و هم پوشانی ایده‌ها
۴. آموزش بازیگری و المانهای نمایش
۵. آشنایی با فن بیان در نمایش
۶. آموزش حرکات آئینی ایرانی و درک بیانگری بدن
۷. تصویرسازی داستان
۸. نواختن سازها و خواندن آواز در قالب گروه‌نوازی و همسرایی
۹. آشنایی با آئین‌ها و مراسم ایرانی

كارگاه نمايش موسيقايى

 اجراهای پیشین گروه دخترقهرمان به قرار زیر هستند:

۱.دختر قهرمان و افسون سایه‌ها، زمستان ۱۳۹۶، تالار مولوی
۲. دختر قهرمان و خنیاگران، تابستان ۱۳۹۷، سالن نوفل‌لوشاتو
۳.دختر قهرمان و میرنوروزی، زمستان ۱۳۹۷، تالار بزرگ آزادی
۴.خاله‌ریزه و سرزده‌ها، پاییز ۱۳۹۸، سالن سبو بزرگ لواسان
۵. دخترقهرمان و سفر زمان، قرار بود که در اسفند ۱۳۹۸ اجرا شود که به‌خاطر کوید۱۹ به تعویق افتاد.

اين كارگاه توسط کارشناسان موسیقی و نمایش، هرش آرمند(کارشناس موسیقی، کارگردان نمایش و پژوهشگر رقصهای ایرانی) و هنگامه مشهدى(کارشناس ارشد موسیقی و آهنگساز) برگزار خواهد شد.

 

كارگاه نمايش موسيقايى

كارگاه نمايش موسيقايى

 


sdcvsd


 

بلوار قیطریه، خیابان حدادنژاد، بن بست املاک، پلاک ۲، زنگ ۹، طبقه ۴

22 68 45 84 - 22 68 49 84

info@sokhanmusic.site



Copyright © 2016 - 2019 . All Rights Reserved to Sokhan Music Academy Design By Tehran Vila

 


برچسب ها : آموزش موسيقي ارف به كودكان ، برگزاري دوره هاي موسيقي ارف براي بچه ها ، دوره ارف براي كودكان ، دوره ارف براي بچه ها ، سن مناسب شروع موسيقي براي كودكان ، سن مناسب براي آموزش نوازندگي به كودكان ، انتخاب ساز مناسب براي كودك ، انتخاب ساز مناسب براي بچه ، انتخاب ساز ايراني براي كودك ، انتخاب ساز جهاني براي كودك ، انتخاب ساز كلاسيك براي بچه ، انتخاب ساز پاپ براي كودك ، چه سازي براي كودك مناسب است ، چه سازي براي بچه ها مناسب است ، بهترين ساز براي بچه ها ، بهترين ساز براي كودكان ، بهترين ساز براي اطفال ، بهترين ساز ايراني براي كودكان ، بهترين ساز پاپ براي كودكان ، تدريس حرفه اي نوازندگي به كودكان ، تدريس حرفه اي ساز به نوجوانان ، سازهاي مخصوص موسيقي ارف ، چه سازهايي براي موسيقي ارف مناسب است ، چه سازي براي كودك مناسب اسن ، چه سازي براي كودكان مناسب است ، آموزش گيتار به كودكان ، آموزش تار به كودكان ، آموزش سه تار به كودكان ، آموزش عود به كودكان ، آموزش ويولن به كودكان ، آموزش ويولنسل به كودكان ، آموزش سنتور به كودكان ، آموزش پيانو به كودكان ، آموزش تمبك به كودكان ، آموزش دف به كودكان ، آموزش تنبك به كودكان ، آموزش ضرب به كودكان ، آموزش بربط به كودكان ، آموزش آواز به كودكان ، آموزش آواز ايراني به كودكان ، آموزش آواز پاپ به كودكان ، آموزش عود به كودكان ، كلاسيك،  آموزش آواز اپرا به كودكان ، آموزش تصنيف خواني به كودكان ، آموزش كاخن به كودكان ، استاد گيتار كودكان ، استاد تار كودكان ، استاد سه تار كودكان ، استاد ويولن كودكان ، استاد ويالن كودكان ، استاد ويولون كودكان ، استاد ويالون كودكان ، استاد ويولنسل كودكان ، استاد ويالونسل كودكان ، استاد ويولونسل كودكان ، استاد پيانو كودكان ، استاد عود كودكان ، استاد سنتور كودكان ، استاد درام كودكان ، استاد درامز كودكان ، استاد بربط كودكان ، استاد تنبور كودكان ، استاد دف كودكان ، استاد تمبك كودكان ، استاد تنبك كودكان ، استاد گيتار كودكان ، استاد ساكسيفون كودكان ، استاد ارف كودكان ، استاد گيتار خانم براي كودك ، استاد پيانو خانم براي كودك ، استاد ويولن خانم براي كودك ، استاد ويولنسل خانم براي كودك ، استاد ارگ خانم براي كودك ، استاد كيبورد خانم براي كودك ، استاد ملوديكا خانم براي كودك ، استاد تار خانم براي كودك ، استاد سه تار خانم براي كودك ، استاد عود خانم براي كودك ، استاد رباب خانم براي كودك ، استاد بربط خانم براي كودك ، استاد قيچك خانم براي كودك ، استاد تمبك خانم براي كودك ، استاد تنبك خانم براي كودك ، استاد ضرب خانم براي كودك ، استاد نقاره خانم براي كودك ، استاد قانون خانم براي كودك ، استاد ديوان خانم براي كودك ، استاد بالابان خانم براي كودك